Hosting Çözümleri

Hosting Servisini Kimden Aldığınız Hiç Önemli Değil.

Mevcut web sitenizin herhangi bir nedenle kapalı kalmasını engellemek için Backup Sunucularımız ile web siteniz hiçbir zaman kapalı kalmayacak!

Web sunucunuz ile backup sunucularımız arasında kuracağımız sistem ile web sitenize ait datalar sürekli backup sunucumuz içerisinde de yer alacak. Herhangi bir kesinti anında, sistem otomatik olarak backup sunucularımız üzerinden çalışmaya devam edebilecek.

Hosting hizmetini Gritech’ten alırsanız...

 • Yatırım maliyeti cebinizde kalır.
  İhtiyacınız olan sunucu altyapıları için iş gücü ve donanıma yatırım yapmanıza gerek kalmaz, böylece maliyetleriniz düşer.
 • İşin uzmanlarıyla çalışırsınız.
  Çeşitli projelerde çalışarak farklı tecrübeler edinmiş, teknolojiyi sürekli takip eden, alanında uzman yetkin kadromuzun deneyimlerinden faydalanırsınız.
 • Boşa enerji harcamazsınız.

Danışmanlık hizmetleri ile asıl işinize odaklanır ve rekabet avantajı sağlarsınız.

Web siteniz tek bir sunucu yerine birden çok sunucunun yer aldığı bir platformda çalışır. Bu sayede sunucuda oluşabilecek teknik arızalarda kesinti yaşamazsınız. 

Gritech hosting, her türlü cihaz arızasına karşı alabileceğiniz en iyi güvenlik önlemidir.

Verileriniz tek bir sunucuda barındırılması yerine yedeklenen birçok fiziksel sunucu üzerinde, opsiyonel yedekleme hizmeti ile veri kaybı yaşamadan güvenle kullanabilirsiniz.

Cloud Backup

Kolay, güvenli, otomatik. birden çok bilgisayarı yedekleyin.
“Zaten yedekleme sistemi kullanıyorum. Gerek yok” diyorsanız...
Önce kendinize bu soruları sorun, sonra tekrar düşünün.

Gritech Cloud Backup ile verileriniz her zaman güvende. Yangın, deprem, sel, kasırga, disk çökmesi, virüs, kazara veri silme artık problem değil. Verilerinizin yedekleri güvenilir veri merkezlerimizde!

Yerel backup’tan daha iyi bir koruma

Dosyalarınız otomatik bir şekilde Gritech Cloud Backup’ın veri merkezine yedeklenir. Merkezde 7/24 kontrol ve güvenlik sağlanmaktadır. Böylece verilerinizi aklınıza gelebilecek her felakete karşı yerel backup’tan daha güvenilir bir şekilde korunmuş olur.

Planlı ve gerçek zamanlı Yedekleme

Dosyalarınız planlanan zamanlarda ya da bir dosya değişir değişmez yedeklenebilir. Birden fazla yedekleme görevi oluşturularak, dosyalar istenen zamanlarda yedeklenebilir.

Artımlı backup, veri sıkıştırma ile çok daha iyi performans

Gritech Cloud Backup artımlı yedeklemeyi destekler. Gritech Cloud Backup yeni dosyaları ya da değişen dosyaları yedekleyerek size zamandan ve diskteki alandan yer kazandırır.  Verileri daha iyi bir yükleme ve indirme için sıkıştırır.

Limitsiz depolama söylemine inanmayın, bu pazarlama oyunudur. Hiçbir zaman limitsiz depolama alamazsınız. Ayrıca 500 GB’lık veriyi yüklemek aylar alır. Siz de diğer kullanıcılar gibiyseniz, limitsiz depolama alanına ihtiyacınız yoktur. Binlerce fotoğraf, doküman ve video için ihtiyacınız olan alan 2 ila 20 GB arasında bir alandır.

Eski dosyaları geri getirin

Dosyayı kazara silme ya da üzerine yazma durumlarında endişelenmeyin, zamanda yolculuk yapıp, eski dosyalarınızı geri getirebilirsiniz. Gritech Cloud Backup’ta 10 ayrı versiyon için yer bulunmaktadır.

Dosyalarınızı hiç değiştirmediyseniz bir versiyonunuz olacaktır.

Üstün gizlilik ve koruma

Gritech servisleri her türlü ihtiyaçları karşılamak için en güvenilir şekilde tasarlanmıştır. Daha fazla güvenliğe ihtiyacınız varsa “şifreleme ile yedekle”’yi seçebilirsiniz. Bu seçim ile verileriniz bilgisayarınızda şifrelenir ve gritech server’ına gönderilir. Şifre bilgileriniz kesinlike Gritech server’ına düşmez! Gritech ekibi dahil hiç kimse dosyalarınıza ulaşamaz.

Yedekleme, veri kaybını önlemek için uygulanan bir yöntemdir. Düzgün olarak yapılan her işin yedeklenmesi ve doğru şekilde saklanması iş verimi açısından oldukça önemlidir. Her gün yapılan işler revize edildikçe değişir. Bu nedenle yedekleme online ve fiziksel olarak serverda tutulmalıdır. Yedekleme niçin gereklidir sorunun cevabı aşağıdaki gibi sıralanabilir;

 • Veri kaybını önlemek
 • Müşteri kaybını önlemek
 • Gelir kaybını önlemek
 • Çalışma/emek kaybını önlemek
 • Ayrıca çalışılan veri dosyalarının ve e-postaların da düzenli yedeklenmesi gerekir.

Nasıl Yapılır?

Kullanıcının çalıştığı iş klasörleri ve dizinleri, bilgisayara kurulan uygulama sayesinde periyodik olarak sunucuya aktarılır.

Sunucuda bulunan klasörler de online olarak ‘Cloud’ sunucuya yönlendirilir. Böylelikle veri kaybı en aza düşer.

Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, alınan verilerin belli aralıklarla kontrolünün yapılmasıdır. ‘Yedekleme işlemi sorunsuz devam ediyor mu? Yedeklenen dosyalar doğru çalışıyor mu?’ gibi soruların cevabı ancak düzenli kontrol ile mümkündür.

Ayrıca yapılan backup kontrollerinin bir chart üzerinde tutulması kontrol verimliliğini artıran bir yöntemdir.

Gritech FileManager

Gritech FileManager yerel klasörleri uzaktaki klasörlerle, birden fazla bilgisayarı birden fazla kullanıcıyla senkronize edebilir. Çoklu grup hesaplarında klasörleri senkronize etmek için grup üyeleri arasında ‘paylaşım klasörü’ oluşturabilir. Paylaşıma ‘tam erişim izni’ verebilirsiniz. Böylece tüm kullanıcılar ‘paylaşım klasörü’ndeki klasörlere eşzamanlı bir şekilde ulaşabilir.

* FileManager gerçek zamanlı, planlı zamanlı, tek yönlü ve çift yönlü senkronizasyonu destekler.

Üniversitede bir fotoğraf yarışması yapıyorsunuz. 20,000’in üzerinde öğrenci fotoğraf paylaşacak; ama bu fotoğrafları nereye yükleyecekler bilmiyorsunuz. E-posta üzerinden fotoğraf paylaşmalarını istemek yerine gritech üzerinden bir hesap oluşturabilir, fotoğrafların buraya yüklenmesini sağlayabilirsiniz.Alt-hesaplar

Grup hesap hizmetimiz ile alt-hesaplar ve alt-gruplar oluşturup, yönetebilir, farklı kullanıcılara görevler atayabilir, grup üyeleri içinde depolama alanı ve farklı alt-kullanıcılarla ve alt gruplarla (izinle) klasör paylaşabilirsiniz.

Hiçbir yere kaydolmadan ya da oturum açmadan güvenli bir şekilde dosya yükletebilirsiniz.

Müşterileriniz ya da çalışanlarınız sizin linkini göndereceğiniz dosya yükleme sayfasını ziyaret ederek, herhangi bir web tarayıcısından güvenli bir şekilde dosya yükleyebilir. Buraya yüklenen dosyalara yalnızca siz ulaşabilirsiniz. Dosya yükleyen hiç kimse, size ait alandaki dosyaları göremez, düzenleyemez ya da silemez. Ayrıca güvenliği arttırmak için şifre ile giriş izni de verebilirsiniz.

Binlerce dosyayı ve/veya yüzlerce GB’lık veriyi bir tıklamayla paylaşabilirsiniz.

İleri düzey kullanıcılar, IT yöneticileri ve iş yeri sahipleri, alt-kullanıcı, grup hesapları oluşturup yönetebilir. Paylaşılan dosyalar yalnızca sizin tarafınızdan görülebilir.

Şirketiniz bir yapı projesine başladı. Proje için fiyat teklifinde bulunacak mühendisler arıyorsunuz. Mühendislere tek tek ulaşmak yerine Gritech FileManager ile, mühendislerin tasarımlarını ve fiyat tekliflerini kolay bir şekilde görün.E-Posta Çözümleri

Mail hizmetini nereden aldığınız hiçbir önemi yok ! Mailleriniz Kaybolmasın!

Gritech, e-posta sistemi kesildiğinde, gelen e-postaların zaman aşımına uğrayarak kaybolmasını kabul edemeyecek, 7/24 kesintisiz hizmet vermesi gereken kurumlar için önemli bir çözüm sunmaktadır.

Maillerinizin size ulaşmaması sadece internet erişim probleminizden dolayı değil, e-mail sunucunuzda meydana gelen herhangi bir arıza, lokalinizde meydana gelen elektrik problemi ve benzeri aksaklıklardan ötürü kaynaklanabilir.

Bu yapıda, sistemlerinizde kesinti olduğunda e-postalar, sadece ana sunucudaki kesinti boyunca güvenli bir şekilde yedek Gritech sunucusuna yedeklenir. Gritech sunucusu belli aralıklarla gerçek sunucuyu kontrol eder. Sistem düzeldiğinde otomatik olarak e-postalar gerçek sunucuya geri gönderilir.

Özellikle e-posta sistemini kendisi barındıran firmalara önerilebilecek bir çözümdür.

Gereksiz maillerden kurtulun!

Mail trafiğinizin büyük bir oranı spam ve virüs içeriğinden oluşuyor olabilir. Spam-Virüs servisimiz ile bu gereksiz trafiğin büyük kısmı temizlenerek engellenir.

Biz sizi arayalım!

Aşağıdaki iletişim formunu doldurun, en kısa sürede size özel çözümlerimiz için sizi arayalım.